Historia

Historia firmy sięga roku 1951 i małej spółdzielni produkującej zaledwie kilka parafarmaceutyków na lokalny rynek. To był początek firmy, która przez pół wieku swojego istnienia systematycznie poszerzała asortyment produkcji, wytwarzając coraz wyższej jakości i skuteczności leki.

W latach dziewięćdziesiątych zdecydowano się na budowę od podstaw zupełnie nowego zakładu, która okazała się największą inwestycją przemysłu farmaceutycznego w Polsce.

Przez te wszystkie lata, wraz z dynamicznym rozwojem, zmieniała się również forma własności. W 1971 roku powołano do działania przedsiębiorstwo państwowe Rzeszowskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa”, które wytwarzały coraz więcej preparatów, już nie tylko na rynek krajowy. Następnie firma została przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Kolejny krok w historii organizacji wiąże się z październikiem 1997 roku, gdy właścicielem rzeszowskiej firmy stał się międzynarodowy koncern ICN Pharmaceuticals Inc, który obecnie nosi nazwę BAUSCH HEALTH COMPANIES INC

ICN Polfa Rzeszów S.A. wciąż osiąga doskonałe wyniki ekonomiczne, skutecznie konkurując z największymi producentami leków na polskim i zagranicznych rynkach zbytu. Na polskim rynku farmaceutycznym zajmuje wiodącą pozycję pod względem wartości sprzedaży i pod względem ilości sprzedanych opakowań. Należy do czołówki najnowocześniejszych zakładów w Polsce i godnych zaufania partnerów. Jako producent leków, oferuje klientom produkt wyjątkowy, wytwarzany w nowoczesnym przyjaznym środowisku, zgodnie z zasadami GMP i wymogami światowych farmakopei.

Od lipca 2013 r. dystrybucją leków wytwarzanych przez ICN Polfa Rzeszów S.A. zajmuje się Bausch Health Poland sp. z o.o.

BAUSCHHEALTH COMPANIES INCBausch Health PolandSP. Z O.O.Produkcja kontraktowa