Fabryka

Fabryka to perfekcyjnie zorganizowany i doskonale zarządzany nowoczesny zakład produkcyjny, posiadający status korporacyjnego Regionalnego Miejsca Wytwarzania i ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji farmaceutyków.

Od 2005 roku do Fabryki Leków w Rzeszowie przetransferowano produkcję ponad sześćdziesięciu preparatów z kilku krajów Unii Europejskiej. Obecnie produkuje ok.150 różnego rodzaju leków w formie tabletek, drażetek, kropli, syropów, zawiesin, sztyftów, kapsułek i maści.

Fabryka posiada zaplecze naukowo-badawcze, które samodzielnie opracowuje technologie i analitykę nowych leków. Głównie jednak adaptuje pozyskane licencje do istniejących w firmie najnowszej generacji warunków produkcji. Zsynchronizowane procesy technologiczne odbywają się w trzech oddziałach produkcyjnych: Syntezy, Formy Leków I, Formy Leków II (nowy obiekt produkcyjny). Wszystkie oddziały wyposażone są w urządzenia renomowanych firm produkujących maszyny dla farmacji, takich jak: GLATT, LEDIGE, KILIAN, AMRP, LUWA. Zainstalowana w firmie superszybka sieć informatyczna oraz system SAP pozwala na kompleksowe zarządzanie w sferze produkcyjnej, administracyjnej i finansowej. Elektroniczny przepływ informacji obsługuje również cały szereg innych dziedzin np. kontrolę powietrza w pomieszczeniach: temperaturę, wilgotność, zapylenie. Klimatyzacja zastosowana w Fabryce Leków w Rzeszowie jest przystosowana do warunków technologicznych wymaganych przy produkcji leków w warunkach GMP oraz komfortu pracy osób zaangażowanych w procesy produkcyjne. Stosowany w Firmie Systemem Zapewnienia Jakości, oparty na światowym systemie GMP (Good Manufacturing Practice) udokumentowany otrzymanymi certyfikatami daje odbiorcom pełną gwarancję, że produkowane przez ICN Polfa Rzeszów S.A. farmaceutyki odpowiadają międzynarodowym standardom. Wiele z preparatów produkowanych w Rzeszowie to innowacyjne produkty, wyznaczające nowe standardy leczenia.

Organizacja łączy wytwarzanie farmaceutyków z pełną ochroną środowiska. Zasada ta jest fundamentalną ideą nierozerwalnie związaną z rozwojem ICN Polfa Rzeszów S.A.. Dlatego też, dzięki konsekwentnie od lat prowadzonej polityce modernizacyjnej i inwestycyjnej wynikającej ze stosowanej w firmie filozofii zarządzania przez jakość, dziś Fabryka Leków w Rzeszowie stawiana jest za wzór rozwiązań proekologicznych.

Powierzchnia użytkowa budynków produkcyjnych zajmuje obszar 21771 m², w tym: Wytwarzanie: 13 559 m² i Pakowanie: 8213 m². Magazynowanie: 10 039 m². Obiekty Zakładu w Rzeszowie w tym 45-metrowy budynek administracyjny, mają nie tylko interesującą i urozmaiconą bryłę architektoniczną, ale także zostały wykonane z nowatorskich materiałów (m.in. szkło o najwyższej przepuszczalności światła), są urbanistyczną wizytówką miasta Rzeszowa.

BAUSCHHEALTH COMPANIES INCBausch Health PolandSP. Z O.O.Produkcja kontraktowa